Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Fredericia:
-
Christian N.
Fra Skaerbaek
Udfører al reperation, opsætning, installering af radio, tv, pc, laptop, printer netværk Wiffi m.m.... -
-
Lasse M.
Fra Fredericia
Kort om mig. Mit navn er Lasse Jeg har startet en lille virksomhed op hvorpå jeg beskæftiger mig m...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Benjamin G., Benthe D. og Torben S. søger hjælp til husopgaver i Fredericia
-
Microcement på badeværelse
Fra Benjamin G. (Fredericia)
Jeg har et lille gæstetoilet og et badeværelse, fra 70'erne som jeg gerne vil have frisket op med m... -
Opsætning af emhætte
Fra Benthe D. (Fredericia)
Væghængt emhætte (der er strøm, men den skal tilsluttes)(der er flexslange) Skal monteres på væg og... -
udskiftning af hængetoilet
Fra Torben S. (Fredericia)
Vores hængetoilet på gæstetoilettet har der været problemer med helt fra start. Det løber. Vi har h...
René A., Jens N. og Sevil Ø. søger hjælp til haveopgaver i Fredericia
-
Kraftig beskæring af hæk og træer
Fra René A. (Fredericia)
Jeg ønsker følgende gjort: - kraftig beskæring af ca 18 meter ligusterhæk i både højde og dybde. Pt... -
Hovedindgang - fjerne/lægge fliser
Fra Jens N. (Fredericia)
Fjerne fliser ved trappe sats ved hovedindgang Ca. 160 cm * 120 cm Fjerne rist og støbe i hulrum ... -
Indhejning af have med hønsetråd
Fra Sevil Ø. (Fredericia)
Haven skal indhejnes, det er en hjørne grund med hæk som skal indhejnes med hønsetråd pga lille hun...
Camilla L., Mads R. og Simone O. søger hjælp til diverse opgaver i Fredericia
-
Boldsaks til klipning af hængelås eller mulitcutter
Fra Camilla L. (Fredericia)
Hej! Er der nogen som er i besiddelse af en robust boldsaks eller multicutter som vi må låne, hels... -
Reparation af el løbehjul
Fra Mads R. (Fredericia)
Den blinker og bipper i en rød værktøjsnøgle, baglyset + lyset under bunden duer ikke. Der er nogl... -