Deltag i læsekredsen i Erritsø Sognehus

dato

Oplev glæden ved litteratur og mød nye mennesker i læsekredsen, der finder sted tirsdag den 11. februar 2025 kl. 19:00 i Erritsø Sognehus. Her får du mulighed for at dele dine tanker om månedens bog og blive inspireret af andres perspektiver.

Læsekredsen i Erritsø Sognehus er en oplagt mulighed for alle, der ønsker at dykke dybere ned i litteraturen, møde nye mennesker og udveksle tanker og idéer. Arrangementet er åbent for alle, og det kræver ingen forudgående viden om litteratur.

Del din læseglæde og bliv inspireret

Formålet med læsekredsen er at skabe en fælles bogsnak, hvor deltagerne kan dele deres indbyrdes læseglæde. Det handler ikke om at analysere bogen i detaljer, men derimod om at dele oplevelsen og følelsen af bogen. Diskussionerne vil give deltagerne et mere nuanceret billede af bogen og inspirere til nye læseoplevelser.

Praktisk information

Dato: Tirsdag den 11. februar 2025
Tid: Kl. 19:00
Sted: Erritsø Sognehus, Bytoften 4, Erritsø, 7000 Fredericia
Entré: Ikke oplyst
Kontakt: Aase Broch Møller, aasebroch@gmail.com, telefon 2093 0104



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut
Opslag fra vores lokale erhvervAnnoncørbetalt indhold
Boliger til salg i Fredericia

FÅ TRE GRATIS SALGSVURDERINGER AF DIN BOLIG

FÅ TRE GRATIS SALGSVURDERINGER

Adresse
Dine oplysninger deles med op til tre lokale ejendomsmæglere, som efterfølgende vil kontakte dig vedr. salgsvurdering.